Kaip išrinkti dviratį vaikui?

Vaikai kiekvienais metais vis paauga, o su kiekviena vasara reikia stebėti, ar vaiko dviratis vis dar tinkamo dydžio. Dalinamės dviračių gamintojo SCOTT pateikiama dydžių lentele.  

Dviratį vaikui išrinkti reikia pagal jo ūgį, o ne pagal mažių, nes vaikai auga ne vienodai. Vieni greičiau, kiti lėčiau. Vaikiškų dviračių dydžiai būna nurodyti pagal rato dydį nuo 12" colių iki 26" colių. 

12'' colių dviratukai (80 - 95 cm ūgio, maždaug 2 - 4 metų vaikams) būna be pedalų arba su pedalais. Siūlome rinktis pradžioje be pedalų, kad vaikas galėtų savo kojomis spirtis ir pajustų savo kūno balansą. Tokio tipo dviračiais galima judėti pakankamai greitai ir pajusti tikrą riedėjimo smagumą. Balansiniai dviračiai neturi pavarų. Kai vaikas išmoksta spirtis ir išlaikyti pusiausvyrą, tada galima rinktis dviratukus su pedalais. 

 16'' colių dviratukai (95 - 120 cm ūgio, maždaug 4 - 6 metų vaikams) dviratukai su pedalais ir su galimybe uždėti papildomus ratukus. Šie dviratukai turi vieną pavarą ir stabdžius. 

20'' colių dviratukai (120 - 120 cm ūgio, maždaug 6 - 9 metų vaikams) turi 7 pavaras. Vaikas gali rinktis ir pradeda jausti pavaras. Tokio tipo dviračiai yra su „V-brake“ formos stabdžiais arba naujesnės kartos diskiniais stabdžiais. Diskiniai stabdžiai stabdo greičiau ir tiksliau, todėl jų kaina būna didesnė. 

        

   24'' colių dviratukai (130 - 135 cm ūgio, maždaug 9 - 11 metų vaikams). Tokio tipo dviračiai būna su  21 pavarų sistema,  „V-brake“  stabdžiais arba diskiniais stabdžiais.

      

26'' colių dviratukai (nuo 145 cm ūgio, maždaug 11 - 12 metų vaikams) geriausiai renkantis išbandyti dviratį ir patikrinti, ar tikrai tinkamas dydis. 

Kad ir kokį dviratuką išrinktumėte savo vaikui svarbiausia nepamiršti jį prižiūrėti. Bent kartą per sezoną rekomenduojame nuvežti dviratį į servisą. Taip pat svarbu, kad dviratis būtų laikomas sausoje vietoje, nes jeigu jį laikysite drėgmėje gali trosai greičiau nutrūkti.